MELT#meltfoorumProgrammEsinejadShowcaseUudisedScroll Down

Sissejuhatus

MELT innovatsioonifoorum
10. aprillil 2018 Tallinna Kultuurikatlas

“It always seems impossible until it is done.” – Nelson Mandela

Kuidas edasi? See on küsimus, mille esitavad endale nii alustavad kui ka juba tegutsevad ettevõtted, suuremad ja väiksed firmad, toodete ning teenuste pakkujad. Milline roll on ettevõtte arengus ja edus tootearendusel? Mis on üldse tootearendus? On see ainult suurte ettevõtete pärusmaa, mis vajab suurt rahastust? Või ehk piisab ka lihtsast ideealgest ja protsesside ümbermõtestamisest, mis on jõukohane pea kõigile?

Need on küsimused, millele otsib vastuseid selleaastane MELT innovatsioonifoorum. Päeva keskmes on inspireerivad lood, mis julgustavad muutustele ning räägivad tootearendusest ja innovatsiooni ümber keerlevatest müütidest. Lavale astuvad erinevate elu- ja ärivaldkondade praktikud, kes jagavad häid kogemusi ning tulevikusuundumusi, tõestades, et igas nutikas idees võib peituda võimalus raketina taevasse tõusta ja maailma muuta.

Lahkame innovatsiooni ümber keerlevaid müüte ja küsimusi kuues erinevas teemablokis:

  • Teaduskoostöö ja nutikas disain kui edu alus innovatsiooniks
  • Kas hea innovatsioon eeldab ainult suuri panuseid?
  • Jätkusuutlikkus kui uus trend innovatsioonis
  • Innovatsioon kui erinevate ettevõtete ühisloome
  • Kas tehnoloogilistel arendustel on innovatsioonis piire?
  • Innovatsioon kui osa ettevõtte teadlikust arengustrateegiast

 

MELT innovatsioonifoorumile on oodatud need, kellel on head tulevikutoodete või teenuste ideed, kuid kes otsivad tõuget nende elluviimiseks. Ja vastupidi, ootame osalema ettevõtteid, kellel on küll hea tootmisvõimekus, kuid kes vajaksid inspiratsiooni toote innovatsioonis.

Programm

„If you don`t have time for the small things, you won`t have time for the big things“
Richard Branson

MELT Foorumi eesmärk on tuua kokku loomemajanduse ja teiste valdkondade esindajad, et soodustada nendevahelist koostööd. MELT Foorumi ettekannetes tuuakse näited, kuidas erinevad valdkonnad on loomeettevõtetega koostööst kasu saanud ja seeläbi äri edendanud. MELT Foorumile on oodatud ettevõtted, kes oma toote või teenuse vääristamiseks vajavad ideid ja inspiratsiooni. MELT Foorumil tõestame, et loomeettevõtete kaasamine on äri edendamine, mitte asjatu kulu.

Esinejad

„If things are not failing, you are not innovating enough“
Elon Musk

Astrid Andersson

Ecoruni tegevjuht

Rohkem infot

Astrid Andersson

Ecoruni tegevjuht

“We won’t have society if we destroy the environment” Margaret Mead

Peab ju paika, et ühiskonna jätkusuutlikuks toimimiseks on meil vaja head keskkonda.

Tartu Ülikooli lõpetanud biokeemik-biotehnoloog, PhD Astrid Andersson on veendunud, et keskkonnahoid ning jätkusuutlik tootmine ja tarbimine on innovatsiooni peamisi vedajaid. Ka tema uue põlvkonna ettevõte Ecorun on loodud samale põhimõttele tuginedes: propageerida möödunud aja puhastuskeemia asendamist uue generatsiooni ohutute loodussõbralike toodetega, mis on tihti isegi efektiivsemad ja põhinevad valdavalt otse loodusest pärit toorainel.

 

Oma ettekandes räägib ta, kuidas jõuda keskkonnasäästliku innovaatilise idee realiseerimiseni. Kui oluline ja iseenesestmõistetav on keskkonnahoid innovatsioonis? Kuidas liita keskkonnasäästlik idee kohe alguses tootearendusprotsessi? Kas keskkonnasõbralikud tooted annavad teiste ees eelise? 

Kait Karu

Peenjoogivabrik Nudist juht

Rohkem infot

Kait Karu

Peenjoogivabrik Nudist juht

Kolme päevaga 110 000 eurot – kas mission impossible? Aga just sellega said hakkama Eesti uue joogivabriku asutajad, kes otsisid rahastust oma ideele: panna püsti uudne ja eristuv kodumaine joogivabrik – Peenjoogivabrik Nudist. Kas edu tagas ilus jutt või end juba tõestanud tooteportfoolio? 

Kait Karu räägib meile, kuidas kõigest kolme päevaga kaasati Fundwise’i platvormil ettevõttesse 110 000 eurot investeeringuid. Oma ettekandes kummutab ta müüdi, et uuteks ja ägedateks tegudeks peab pangakontol olema vähemalt 6-kohaline number. Ei pea!

 

 

Märt-Erik Martens

Gelatex Technologies, tehnoloogiajuht

Rohkem infot

Märt-Erik Martens

Gelatex Technologies, tehnoloogiajuht

Keskkonnasõbraliku innovatsiooni üks põhilisemaid võtmeküsimusi on see, kuidas võimalikult maksimaalselt ära kasutada tootmisest või tööstusest järele jäänud produkte. Eestlased on selles valdkonnas vägagi nupukad.  

Gelatex Technologies arendab uue põlvkonna materjali – keskkonnasõbralikku ja nahaga keemiliselt identset tekstiili Gelatex, mille peamiseks tooraineks on lihatööstuse väheväärtuslikest jäätmetest valmistatud želatiin. See teeb nahasarnase materjali tootmise palju keskkonnasõbralikumaks ja odavamaks kui pärisnaha tootmise. Tavalise nahaga võrreldes on sama koguse materjali valmistamiseks vaja ligikaudu kolm korda vähem loomi.

Gelatex Technologiesi tehnoloogiajuht Märt-Erik Martens on veendunud, et seal, kus on ülejääk, on alati peidus ka võimalus midagi uut luua. 

Evelin Org

Sokos Hotels Tallinna müügi- ja turundusdirektor

Rohkem infot

Evelin Org

Sokos Hotels Tallinna müügi- ja turundusdirektor

Olla kahes kohas korraga? Just see soov kannustas Eesti legendaarseimat hotelli, Viru, avama sõsarhotelli ja välja töötama teenust, mis võimaldab nende külalistel veeta mõnusalt aega hotellis, aga samas õppida midagi põnevat näiteks hoopis Hiiumaa kohta. Nii sündiski esimene Eesti disaini ja lugude hotell Estoria, mille iga tuba räägib Eesti kohta ühe tutvustava ja intigreeriva loo.

Evelin Org, Sokos Hotels Tallinna müügi- ja turundusdirektor leiab, et ettevõtte ajalooline vanus on tõeline väärtus, mis tuleb enda kasuks tööle panna. Ka “dinosaurused” saavad olla innovaatilised. Küsimus on, kas jääda käima sisse tallatud rada või silmnähtavalt eristuda ja olla valdkonnas teerajaja. Oma ettekandes keskendub ta ettevõtte strateegilisele innovatsioonile – kuidas teadlikult tabada turu vajadusi, kuidas neile vastata ja astuda kliendiga ühte sammu.

 

Showcase

„You shouldn`t do things differently just because they`re diferent. They need to be better“
Elon Musk

Protex Balti

Kogu maailmas unikaalne tark riietus, mis kuulab inimkõnet ja märkab kukkumisi. Rootsi Äriauhinna konkursi võitja 2017 tehnoloogilise innovatsiooni kategoorias.

PowerUp Energy Technologies

PowerUp on ettevõte, kuhu on koondunud Eesti ja USA spetsialistid. Ettevõte toodab kaasaskantavaid generaatoreid,

mis töötavad vesinikukütuseelemendil ja on võrreldes konkurentidega müravabad, võimsamad ning ei emiteeri saasteaineid. PowerUp esimene generaator on mõeldud jahtidele ja paatidele, kuid suurema või väiksema modifitseerimise tulemusena on plaanis teha toode saadavaks matkaautodele, külmutuskonteineritele, militaarsektorile jpm.

UpSteam

UpSteam kasutab autode pesemiseks arenenud aurutehnoloogiat ja biolagunevaid aineid.

UpSteam annab inimesele võimaluse ilma igasuguse pingutuseta oma auto puhtaks saada talle sobivas kohas. Pesu toimub koduhoovis, kontori parklas või mujal. Teenust osutatakse täisvarustuses väikekaubikuga, mis võimaldab osutada kvaliteetset autopesu nii seest kui väljast koos kõikide vajaminevate lisateenustega.

 

Uudised

„Business opportunities are like buses, there`s always another one coming“
Richard Branson

Save the date!

Anname rõõmuga teada, et sel aastal on MELT veelgi suurem, veelgi võimsam ja veelgi sisukam! Tallinna Ettevõtlusameti korraldatav iga-aastane innovatsioonipäev ning Tallinna Loominkubaatori MELT foorum sulandusid üheks suureks inspiratsiooni täis MELT innovatsioonifoorumiks. MELT innovatsioonifoorum toimub 10. aprill 2018 Tallinna Kultuurikatlas. Päeva keskmes on inspireerivad lood, mis julgustavad muutustele, räägivad tootearendusest ja innovatsiooni ümber keerlevatest müütidest. Lavale astuvad praktikud erinevatest elu- ja ärivaldkondadest, kes jagavad häid kogemusi ja tulevikusuundumusi tõestades, et igas nutikas idees võib peituda võimalus raketina taevasse tõusta ning maailma muuta. Täpsem info teemablokkide ja esinejate kohta juba uuel nädalal!

Kontakt

„If you don`t have time for the small things, you won`t have time for the big things“
Richard Branson

Kärt Kanne

Projektijuht, turundus

kart.kanne@tallinnlv.ee

6 404 227

Triin Abel

Programm ja esinejad

triin.abel@tallinnlv.ee

6 404 240

Jaanus Vahesalu

Programm ja esinejad

jaanus.vahesalu@tallinnlv.ee

6 404 425

Eve Kärner

Showcase ala

eve.karner@tallinnlv.ee

6 404 448

Mariko Kolk

Registreerimisinfo

mariko@inkubaator.ee

508 9975

Maarja Hirv

Registreerimisinfo

maarja@inkubaator.ee

5 627 9955