MELT#meltfoorum


Scroll Down

MELT

Kui tahad äris kasvada, tuleb olla  julge, liikuda teistest sammukese eespool, leida ja teostada uusi ideid, omada häid kontakte. 

Millised on tänased suundumised ja trendid, mis tagavad õnnestumise ja muudavad sind teistest eristuvaks? Kas edu toob üksi tegutsemine või koostöö? Mida ootab täna ettevõtetelt tarbija ja kogu ühiskond laiemalt? Millised väljakutseid esitab iga aastaga muutuv maailm nii suurtele kui väikestele ettevõtetele, nii tootjatele kui teenuste pakkujatele?

Need on küsimused, millele keskendub selleaastane MELT innovatsioonifoorum. Rääkides innovatsioonist ei saa me üle ega ümber keskkonna hoidmisest ja rohelisest mõtteviisist, kuid kust jookseb mõistlikkuse piir? Kaevume niššitoodete fenomeni ning uurime, mida neilt õppida saab. Tutvume vanade toodete ja teenustega, mis on saanud endale täiesti uue kuue ja hingamise. Vaatleme loomemajanduse edulugusid, mis on teinud revolutsiooni  tehnoloogia- ja tööstusvaldkonnas.

Oodata on tihedat ja mitmekesist programmi. Lavale astuvad parimad praktikud erinevatest elu- ja ärivaldkondadest, kes jagavad oma vaatenurka tootearendusest, tulevikusuundadest ja edu alustaladest. 

MELT innovatsioonifoorum on Tallinna Ettevõtlusameti ja Tallinna Loomeinkubaatori korraldatud igakevadine tulevikku vaatav inspiratsioonikonverents, mis toimub 7. aprillil 2020 Tallinna Kultuurikatlas!

Esinejad

„If you don`t have time for the small things, you won`t have time for the big things“
Richard Branson

Evelin Org

Estonishing Stay Apartments asutaja

Evelin Org

Estonishing Stay Apartments asutaja

 

Martin Kristerson

UpSteam asutaja ja tegevjuht

Martin Kristerson

UpSteam asutaja ja tegevjuht

 

 

 

Mariell Toiger

Paulig Group Soome ja Baltikumi turundusdirektor

Mariell Toiger

Paulig Group Soome ja Baltikumi turundusdirektor

 

Kristjan Lind

Bekeep tegevjuht

Kristjan Lind

Bekeep tegevjuht


 

Andrus Vare

Saunum tegevjuht

Andrus Vare

Saunum tegevjuht

 

 

Gerdi Arst

Estonishing Stay Apartments asutaja

Gerdi Arst

Estonishing Stay Apartments asutaja

Mihkel Tamm

Pillirookõrs asutaja ja tegevjuht 

Mihkel Tamm

Pillirookõrs asutaja ja tegevjuht 

Moderaatorid

„If things are not failing, you are not innovating enough“
Elon Musk

Henrik Roonemaa

Tehnoloogiaaajakirjanik ja geenius.ee peatoimetaja 

Henrik Roonemaa

Tehnoloogiaaajakirjanik ja geenius.ee peatoimetaja 

Showcase

„You shouldn`t do things differently just because they`re diferent. They need to be better“
Elon Musk

MELT innovatsioonifoorumi raames toimuvad Showcase alal ettevõtete, säravate startuppide innovaatiliste toodete ja teenuste esitlused. Kui sinu ettevõttel on ainulaadne innovaatiline toode või teenus, mida demoalal esitleda, anna sellest foorumi korraldajatele teada. 

 

Silen Space

Silen helikindlad telefonikabiinid ja nõupidamisruumid.

https://silenspace.com/

HUGO.legal

HUGO on rakendus, mis muudab õigusabi kõigile kättesaadavaks, sobitades kliendid nende juhtumi ja eelarve jaoks parima advokaadiga.

https://hugo.legal/

MySpotit

MySpotit on lahendus, mis annab Sulle kiirelt ja mugavalt inspireerivad ruumid, et saaksid organiseerida sisukamaid koosolekuid. Selliseid, millel on tulemus ning mis ei raiskaks ei Sind ega teisi.

myspotit.com/

Valge Klaar

Valge Klaar on näidanud, kuivõrd võimas on jääda jätkuvalt innovatiivseks. 6 aastaga oleme saavutanud suuruse, mida teised turulolijad on traditsioonilist äri ajades kasvatanud 25 aastat. Me ei karda probleeme, sest me otsime neile lahendused, me ei karda raskusi, sest iga ettevõte on vaid sedavõrd tugev, kui on takistused, mida ta on ületanud ja meil on suurepärane kollektiiv, kes püüab alati rohkem ja paremini.

https://www.dropbox.com/s/9yknrw2aha1wqb9/vk-bumper-FHD.mp4?dl=0

 

https://www.dropbox.com/s/7b93x2f95ua559v/ValgKlaar_logoga.mp4?dl=0 

 

Eesti armastatuim Apple´i esindus Valge Klaar avab Mustamäel uue hoolduskeskuse

Apple´i kasutajate igakülgsele abistamisele keskendunud Valge Klaar avab neljapäeval lisaks esindussalongile Tallinnas Tartu maanteel uue hoolduskeskuse ka Mustamäe tee 3A asuvas WOHO kvartali Pipedrive´i majas.

Klaar OÜ tegevjuhi Marko Kärneri sõnul on laienemise eesmärk pakkuda klientidele senisest veelgi paremat ja mugavamat teenindust. "Uues salongis on esindatud kõik senised Valge Klaari väärtused: kohapealsed tehnikud, suurte teadmistega teenindajad, ärikliendi lahendustele keskenduv osa ja loomulikult kogu Apple´i kaubavalik. Kahe teenindusele keskendunud salongiga on Valge Klaar Baltikumi suurim Apple´i hooldusteenuse pakkuja," märkis Kärner.

Mustamäe tee 3a salong on Eestis ainuke eestlaste kapitali ja teadmistega tehtud Apple´i teenindussalong. Uue teenindussalongi kõrged, viiemeetrised klaasseinad otse tänavale muudavad selle sarnaseks Apple enda kontseptsiooni kauplustega. Uue hoolduskeskuse disainis on esikohale seatud kliendi mugavus, teeninduskvaliteet ja kiirus.

"Valge Klaari uus salong on esimene, kus päriselt on kuulatud klientide tagasisidet ja ootusi klienditeenindusele. Arvestasime just meie oma Eesti inimeste ootusi, nagu näiteks parkimiskohad ukse ees, mida kaubanduskeskused sageli ei võimalda," tutvustas Kärner.

Konsulteerimiseks ja tehniliseks abistamiseks on ka teenindaja töökoht varustatud vajalike seadmetega, et kiirendada esmast diagnostikat ning paremini prognoosida võimalikku tulemust. Loomulikult ei puudu ka uusimate Apple´i seadmete väljapanek koos lisavarustuse ja lisateenuste võimalustega. Valge Klaar on Baltikumis ainus hoolduskeskus, kus lisaks tagatoa tehnikutele on ka saaliteenindajatel iOS tehniline sertifikaat.

 

"Klientidele mõeldes jätkame juba Tartu maantee 50a salongis tavaks saanud teeninduskvaliteeti. Pakume soovijatele tasuta kohvi ja kommi, lastele on eraldi joonistusnurk ja töölaud. Ootealale on sisse disainitud juhtmevabad laadijad uutele iPhone’idele ja loomulikult laadimisjaamad ka arvutitele. Salongis on kogenud teenindajad, tehniline konsultant, MAC-i ja iPhone´i tehnikud ning loomulikud ärikliendi tugi," lisas Kärner. 

valgeklaar.ee/ 

 

Tehnopol

Teaduspark Tehnopol on teadus- ja ärilinnak alustavatele ja arenevatele tehnoloogiaettevõtetele. Baltimaade suurima teaduspargi ning tehnoloogiaettevõtluse tõmbekeskusena pakub Tehnopol ettevõtetele nii moodsaid büroopindasid koos kõige sinna juurde kuuluvaga kui ka tipptasemel nõustamist oma äri arendamiseks ja eksportturgudele sisenemiseks. Tehnopoli äriarendusmeeskond aitab tervise- rohe ja infotehnoloogiaettevõtetel leida uusi kontakte uutel ja olemasolevatel eksportturgudel, tegeleda tootearendusega, arendada ja uuendada ettevõtte ärimudelit ning leida investeeringuid.

Tehnopol Startup Inkubaator on abiks tehnoloogiapõhistele iduettevõtetele oma äri arendamisel ja investeeringu kaasamisel, kasutades selleks Eesti ja Euroopa parimaid mentoreid.

 

Tule MELTi demoalale ja uuri välja, mida Tehnopolil on just Sulle pakkuda!

www.tehnopol.ee

 

EXU

EXU tähistab Tallinna Ülikooli innovatsiooniteenuseid ja on suunatud südikale ettevõttele või organisatsioonile, kes vajab koostööd mitmekülgse ning tulevikku vaatava arendustegevuse jaoks. Soovime ülikooli oskusteavet ja kogemusi rakendada uute toodete ja teenuste kujundamiseks koostöös ettevõtete, avaliku ja kolmanda sektoriga. EXU viib ettevõtted ja organisatsioonid kokku ülikooli teadlaste ning üliõpilastega, et töötada koos välja tulevikukindlaid lahendusi praktilistele probleemidele.

www.exu.tlu.ee/et

www.facebook.com/EXUTLU/

Workland

2016. aastal asutatud ja kiiresti laienev täisteenusbüroo ja koostöötamiskeskuste operaator, kellel on tänaseks kokku 5 edukalt tegutsevat keskust üle Batlikumi ning on 2020 a. lõpuks avamas kokku üle 10 asukoha koguinvesteeringutena 4,5 milonit eurot. Worklandi poolt pakutavate lahenduste seas on nii privaatkontorid kui ka töölauad  avatud planeeringuga koostöötamis- (ehk coworking-) aladel. Liikmete ühiskasutuses on erinevas suuruses koosoleku- ja seminariruumid ning täisvarustusega köök ning puhkealad. Samuti korraldab Workland oma liikmetele regulaarselt hariva ning meelelahutusliku sisuga üritusi.  

 

Worklandi missiooniks on pakkuda inspireerivaid tööruume paindlikel tingimustel koos professionaalsete tugiteenuste ning ettevõtte kasvamist toetava kogukonnaga. Worklandi on oodatud nii vabakutselised, iduettevõtted kui ka suuremad ettevõtted – kõik, kes hindavad paindlikkust, inspireerivat töökeskkonda ja toetavat kogukonda. 

Tallinna senised keskused asuvad aadressidel Hobujaama 4 (Workland Hobujaama) ja Pärnu mnt 12 (Workland Vabaduse)

www.wrkland.com

Uudised

„Business opportunities are like buses, there`s always another one coming“
Richard Branson

MELT innovatsioonifoorumi peateemad on selgunud!

Juba viiendat aastat koondab aprillis toimuv MELT Tallinna Kultuurikatlasse üheks päevaks kokku erinevate äri- ja eluvaldkondade parimad praktikud, värsked tulevikuideed ja -tehnoloogiad, võimaldades avastada, õppida ning näha enda ümber erinevaid võimalusi innovatsiooniks.  Tänavuse innovatsioonifoorumi keskmeks on muutused. Paljud mõtlevad maailma muutmisele, kuid vähe on neid, kes oleksid ise nõus muutuma. Selleks et midagi korda saata, tuleb alustada iseendast. 

MELT innovatsioonifoorumi peateemad on selgunud!

Juba viiendat aastat koondab aprillis toimuv MELT Tallinna Kultuurikatlasse üheks päevaks kokku erinevate äri- ja eluvaldkondade parimad praktikud, värsked tulevikuideed ja -tehnoloogiad, võimaldades avastada, õppida ning näha enda ümber erinevaid võimalusi innovatsiooniks. 

Tänavuse innovatsioonifoorumi keskmeks on muutused. Paljud mõtlevad maailma muutmisele, kuid vähe on neid, kes oleksid ise nõus muutuma. Selleks et midagi korda saata, tuleb alustada iseendast. 

Millised on praegused suundumused ja trendid, mis tagavad õnnestumise ja eristavad sind teistest? Kas edu toob üksi tegutsemine või koostöö? Mida ootab ettevõtetelt tarbija ja kogu ühiskond laiemalt? Milliseid väljakutseid esitab iga aastaga muutuv maailm nii suurtele kui ka väikestele ettevõtetele, nii tootjatele kui ka teenusepakkujatele?

Nendel ja teistelgi teemadel MELT innovatsioonifoorum oma kuues teemablokis peatubki. 

Teemablokk “Kas maailma päästmiseks on vaja olla suur?” seab kahtluse alla meie tegevuse tegeliku mõju. Me võime küll ise väikeseid samme tehas püüda paremat homset, kuid kas sellel on päriselt ka mingi mõju? Kas selleks, et midagi suurt teha, peab eeskätt olema endal jõudu ja mastaapsust või piisabki ka pelgalt igaühe harjumuste muutusest?  Lavale astuvad kolm erinevas suuruses ettevõtet, kes räägivad enda kogemustest ja tegevustest jätkusuutliku maailma nimel ning kuidas see neil õnnestunud on. 

Teemablokk „Kes võidab vähem tarbimisest?” võtab vaatluse alla need ärimudelid, mis võidavad  asjade tarbimise vähenemisest. Üha enam võideldakse maailmas ületarbimise vastu. Kuid millise väljakutse esitab see üleüldisele ärikeskkonnale – kas ja kui, siis kes sellest üldse võidab? 

Loomeinkubaator toob huvilisteni teemabloki “Uuendamise võlud ja valud”, kus peatutakse ettevõtete disainijuhtimisel. Uuritakse, kuidas on pelgalt disain aidanud brändidele uue elu sisse puhuda ning milliseid väljakutseid esitavad ettevõtetele üha disainitundlikumad ja teadlikumad tarbijad. 

Teemablokk “Vanad ärid uues kuues” keskendub juba teada-tuntud toodetele ja teenustele, mis on saanud uue lähenemisnurga. Kas olemasolevat teenust või toodet saab ümber mõtestada? Oma loo räägivad kolm ettevõtet, kes on just selle vana ja hea pööranud millekski uueks ja huvitavaks. 

“Kas elamuste võidukäik on juba käes?” teemablokis astuvad üles kolm suurt tegijat elamusteenuse valdkonnast, kes räägivad valdkonna võludest ja valudest. Kas ja kui suure osakaalu erinevad elamused täna inimeste rahakotis moodustavad? 

Inglisekeelses teemablokis “Innovaatiliste mõtete rahastus” puudutatakse innovaatiliste ideede rahastusküsimusi. Räägime investorite kaasamisest, äriideede müümisest ning otstarbekatest investeeringutest. 

 

 

 

Kandideeri MELTi showcase alale!

Lisaks inspireerivatele lugudele pakub selle aasta  MELT innovatsioonifoorum ka käega katsutavat innovatsiooni praktilist poolt. Katla suurel Showcase alal toimuvad Eesti ettevõtete, säravate start-upide ja õpilasfirmade innovaatiliste toodete ja teenuste esitlused.

Kandideeri MELTi showcase alale!

Lisaks inspireerivatele lugudele pakub selle aasta  MELT innovatsioonifoorum ka käega katsutavat innovatsiooni praktilist poolt. Katla suurel Showcase alal toimuvad Eesti ettevõtete, säravate start-upide ja õpilasfirmade innovaatiliste toodete ja teenuste esitlused.

Paljud ideed ja ettevõtmised on tuntust kogunud nii õpilasfirmade konkurssidel kui ka Ajujahil, kuid nüüd on kõigil võimalus leiutisi omal käel proovida ja oma silmaga näha. Esindatud on väga mitmed tegevusvaldkonnad, mis tõestab, et innovatsioon ei sõltu ettevõtte tegevusvaldkonnast, vaid julgusest mõelda teisiti, eristuda ja lihtsalt pealehakkamisest.

Soovid rohkem infot?

Võta ühendust: Eve Kärner, eve.karner@tallinnlv.ee, tel 6404 448

Kontakt

„If you don`t have time for the small things, you won`t have time for the big things“
Richard Branson

Kärt Kanne

Projektijuht, turundus

kart.kanne@tallinnlv.ee

5116 000

Triin Abel

Programm ja esinejad

triin.abel@tallinnlv.ee

5138 200

Eve Kärner

Showcase ala

eve.karner@tallinnlv.ee

5172 746