Osta pilet
Hind 60 eurot





Programm

Toimumiskoht: Kultuurikatel Kursi 3, Tallinn

8.30 – 9.10Hommikukohv ja expoala külastamine
9.10 – 9.15AVASHOW
9.15 – 9.30Tervitussõnad Tallinna linnalt ja päeva moderaator Johannes Trallalt
9.30 – 10.20PEAESINEJA Christopher Lyrhem, Sircular (Rootsi), tulevikujuht ja strateeg (inglise keeles)
“Regenerating the Global Economy” Session introduction: Could autonomous vehicles, general-purpose robots, and renewable materials converge and together lead to a recalibration of our global economy, replacing the current linear economic incentive with a circular one? And could many of today’s physical single-purpose product categories be disrupted by multi-purpose robots?
During this session, Christopher Lyrhem, Chief Future Officer at Sircular, will present his take on how the manufacturing tech stack could transform and lead to a period of substantial reshoring of manufacturing capacity back to high-wage countries. Additionally, as innovation increasingly transcends borders, the session will explore the mindset of global market expansion — how technological advancements and new business models should be designed with ambitious international scaling in mind, rather than remaining confined to domestic markets, encouraging entrepreneurs to think beyond their home markets and seize global opportunities.
10.20 – 11.00Eesti ettevõtlus globaalses mängus
MELT Innovatsioonikonverentsi peapaneel seab fookusesse Eesti ettevõtete rolli rahvusvahelises konkurentsis. Analüüsime Eesti ettevõtete võimalusi ja väljakutseid välisturgudel, käsitleme eksporti, brändingu tähtsust, tehnoloogia mõju ning majanduse laiemat konteksti. Arutelu pakub praktilisi teadmisi ja strateegilisi vaateid, mis aitavad ettevõtjatel paremini mõista, kuidas kiiresti muutuvates globaalse ärikeskkonna tingimustes edukalt kasvada ja konkurentsis püsida. Moderaator Johannes Tralla
Mihkel Nestor – SEB majandusanalüütik
Katrin Reinaste-Parve – Thermory müügidirektor
Oliver Mets – Eesti Masinatööstuse Liidu nõukogu liige, Insero asutaja ja arendusjuht
11.00 – 11.15Sirutuspaus ja expoala külastamine
11.15 – 12.00TALLINNA ETTEVÕTLUSINKUBAATOR ESITLEB:
From luxury to street style – Estonian design’s global reach
Paneel on ingliskeelne
Moderaator Kaarel Mikkin
Paneelis arutlevad kolm ambitsioonikat moebrändi asutajat rahvusvahelise müügi ja ekspordi väljakutsetest ning võimalustest. Michael Burich (Maison Beast) jagab kogemusi julge ja provokatiivse brändi viimisest globaalsetele turgudele, sealhulgas New Yorgi ja Milano moenädalatele. Mariliis Pikkar (Marimo Fashion) räägib luksusmoe ekspordist, personaalse teenuse digitaliseerimisest ning lojaalse kliendibaasi loomisest 27 riigis. Jüri Belov (Racer Worldwide) annab ülevaate sellest, kuidas noortekultuurist inspireeritud bränd jõudis Pariisi moenädalale ning kuidas strateegilised koostööd ja kogukonna kaasamine toetavad ülemaailmset kasvu. Paneel pakub praktilisi teadmisi, kuidas Eesti moebrändid suudavad murda läbi rahvusvahelisel turul ja kasvatada oma müüki.
Jüri Belov – Racer Worldwide turundusjuht
Michael Burich – Maison Beast asutaja ja tegevjuht
Mariliis Pikkar – Marimo Fashion asutaja ja loovjuht
12.00 – 12.45 TALLINNA ETTEVÕTLUSINKUBAATOR ESITLEB:
Piiride kaotamine: Kuidas viia kohalik teenus maailmaturule?
Moderaator Kaarel Mikkin
Paneel keskendub sellele, kuidas viia kohalik teenus maailmaturule ja ületada geograafilised piirid. Külli Hansen räägib, kuidas Eesti filmivõttepaikade turundamine ja kohalike filmide toetamine aitavad suurendada riigi rahvusvahelist tuntust. Birgit Karus jagab strateegiaid, kuidas digiturunduse ja loovate lahendustega teenuseid globaalses mastaabis eksportida. Liina Amon räägib, kuidas nende piletimüügiplatvormil on õnnestunud laieneda enam kui 70 turule. Koos arutletakse, kuidas leida õige sihtturg ja kasutada tõhusaid strateegiaid, et teenus maailmaturul edukaks muuta ning millist teenust on võimalik üldse eksportida.
Liina Amon – Fienta müügi- ja turundusjuht
Birgit Karus – NOH Production juhtiv partner
Külli Hansen – Tartu Filmifondi juht
12.45 – 13.35Lõunapaus ja expoala külastamine
13.35 – 13.45TALLINNOVATION konkursi avamine
Mark-Emil Talivere – Linna innovatsiooniekspert
Martin Goroško – Teadus- ja Ärilinnaku Tehnopol äriarendusjuht
13.45 – 14.30TALLINNA ETTEVÕTLUSKESKUS ESITLEB:
Eesti kui kvaliteedimärk: kuidas brändinguga ekspordiedu saavutada?
Moderaator Johannes Tralla  
Kuidas teha nii, et Eesti ettevõtte toode või teenus paistaks välisturgudel silma mitte hinna, vaid väärtuse poolest? Edu võti peitub tugevas brändis ja autentses loos, mis loob usaldust, eristab konkurentidest ning avab uksi uutele turgudele. Selles teemablokis arutleme, kuidas Eesti ettevõtted saavad oma ainulaadsust ja päritolu oskuslikult esile tuues kasvatada rahvusvahelist tuntust ja saavutada ekspordiedu. 
Keynote: Kata Varblane – EIS riigiturunduse osakonnajuht
Tiivi Püvi – TV Consulting OÜ brändingu ja turunduse ekspert
Kadri Sild – JOIK ekspordi- ja turundusjuht
14.30 – 14.40Praktilised nõuanded piiriüleseks e-äriks
Kogenud e-kaubanduse eestkõneleja Tõnu Väät annab praktilisi soovitusi, kuidas Eesti e-kaupmehed saavad rahvusvahelisel turul edukalt kanda kinnitada. Ettekandes keskendutakse konkreetsetele sammudele ja strateegiatele, mis aitavad piiriülest äri kasvatada ja konkurentsis püsida.
Tõnu Väät – Eesti E-kaubanduse Liidu tegevjuht
14.40 – 15.15TALLINNA ETTEVÕTUSKESKUS ESITLEB:
Kohalikust globaalseks: Eestlaste edulood – mis on need nipid, mis viivad väikese riigi ettevõtjad suurtele turgudele?
Moderaator Johannes Tralla
Välisturgudele laienemine on täis väljakutseid – alates konkurentsis püsimisest ja riskide juhtimisest kuni õige ekspordistrateegia leidmiseni. Selles teemablokis jagavad Eesti ettevõtjad oma kogemusi, kuidas nad on ületanud kasvu takistavaid barjääre ning leidnud edu rahvusvahelisel turul. Kuuleme praktilisi nõuandeid nii tootmisettevõtetelt kui ka teenusepakkujatelt, kes on leidnud oma turuniši ja osanud nutikalt välisturgudele siseneda.
Liisi Org – Latitude59 tegevjuht
Hedi Mardisoo – Cachet kaasasutaja ja juht
Kert Lehe – Revala tehnikajuht ja tegevjuht
15.15 – 15.30 Sirutuspaus ja expoala külastamine
15.30 – 16.30TEHNOPOL ESITLEB:
Tehnoloogia eksport – Eesti majanduse päästerõngas
Juhib Anu Puusaag – Teadus- ja Ärilinnaku Tehnopol digitehnoloogiate valdkonna juht
Eksport ja ettevõtte laienemine uutele turgudele on ettevõtte arengus loomulik samm, kui ettevõttel läheb hästi, toode või teenus on koduturul lansseeritud ja klientide tagasiside Eestis on positiivne ning on saavutatud edu ja olemas on lisaressurss uue turu avamiseks. Rääkida ekspordist ajal, mil majandussurutis jätkub kolmandat aastat ja sellele on eelnenud globaalsed kriisid ning hetkel maailmaturgudel toimuv poliitiline olukord ei soosi laienemist väga kaugele, tundub ootamatu.
Teema avab Tehnopoli digitehnoloogiate valdkonnajuht Anu Puusaag, kes julgustab ekspordis nägema võimalusi ellujäämiseks ning raskuste seljatamiseks. Kogemustega ekspordiekspert Anu, on aidanud enam kui 100-l ettevõttel uutele turgudele laieneda ja selle kaudu ärimahtu hoogsalt kasvatada. Lisaks tutvustab Anu Puusaag erinevaid lahendusi, millega Tehnopol ettevõtteid toetab sel teel.
Oma ekspordi ambitsioone ja kogemusi jagavad tunnustatud Eesti startup-ettevõtjad, kes räägivad lähemalt oma teekonnast läbi litsentside ja bürokraatia labürindi uutele turgudele jõuda. Kuidas võidukalt oma äriideed ellu viia, kuidas aru saada mis on õiged sammud, millal neid astuda ja kuidas säilitada sitkus ning tagasilöökidest õppida, seda jagavad teiega ÄIOTech globaalse äri arendaja Kristi Lember ja DefSecintel Solutionsi Regionaalsete operatsioonide juht Kert Räis.
Kristi Lember – ÄIO globaalse äriarenduse juht
Kert Räis – DefSecIntel Kesk- ja Ida-Euroopa operatsioonide direktor
16.30 – 17.00 TEHNOPOL ESITLEB:
Kaasatud kapital – sinu ettevõtte kasvupöörde käivitaja
Juhib Martin Goroško – Teadus- ja Ärilinnaku Tehnopol äriarendusjuht
Jätkusuutliku kasvu ja arengu tagamiseks on vaja kapitali. Keerulistes majandustingimustes leida omavahenditest katet, põhitegevuse arendamiseks ja uute ärisuundade avamiseks tundub sageli võimatu. Räägime kapitali kaasamisest, sellega kaasnevatest võimalustest ja riskidest. Kas iga raha on hea raha või kuidas hinnata rahaga kaasnevat täiendavat töömahtu, kas raha kaasamine tähendab alati pikaajalist partnersuhet investoriga jne?
Teema avab Tehnopoli äriarendusjuht, Martin Goroško, kes on läbi ja lõhki ekspert kapitali kaasamist puudutavates teemades. Martin on vedanud erinevate tehnoloogiakonverentside pitching competitioni ühisrahastuid, ta on ingelinvestor ja olnud mitmete fondide käivitamise juures. Martin tegeleb igapäevaselt nii ettevõtete kasvu ja arengunõustamisega kui ka kapitali kaasamise toe pakkumisega.
Oma kogemusi aktiivse investorina ning sissevaadet investori mõtteloogikasse avab Jaak Ennuste.
Jaak Ennuste – NEDEScapital investeeringute juht
17.00 – 19.00AFTERWORKS & NETWORKING
MELTi tiheda programmi lõpetab afterworks suures katelde saalis. Mõnusas atmosfääris saab vahetada muljeid konverentsil kuuldust ja nähtust, suhelda ettevõtjatega ning esinejatega ja tutvuda lähemalt expoala osalejatega. Meeleolu hoiab üleval DJ Tom Lilienthal, maitsta saab kergeid suupisteid ja jooke. Kohal on ka Gelato Ladies.