Programm

8.30 – 9.10Hommikukohv ja expoala külastamine
9.10 – 9.30Avashow, Moderaator Johannes Tralla sissejuhatus, abilinnapea Joosep Vimma tervitus
9.30 – 10.20Peaesineja PATRICK VAN DER PIJL/ Holland (inglise keeles)
10.20 – 11.00“Kas oleme kohal ja kus?” Modereerib Johannes Tralla Kogu maailm on viimased paar aastat olnud tohutus muutuste keerises. Asjad, mida pidasime võimatuks, on nüüd täiesti normaalsed ja vastupidi. Muutused nihutavad alati piire: mõtted on teised, suhtumine, väärtused, koostöömudelid ja isegi perspektiivid. Elame täna maailmas, mida mõned aastad tagasi veel ettegi ei osatud kujutada, mis iseenesest on juba tohutu innovatsioon. Aga kus me siis täpselt oleme?

Rain Vääna – KWOTA asutaja ja tegevjuht
Triin Preem – Swedbanki iduettevõtete valdkonnajuht
Kadri Tammai – Tehnopol Startup Inkubaator juht
11.00-11.15SIRUTUSPAUS ja expoala külastamine
11.15-12.00Tehnopol esitleb: Kuidas juhtida ettevõtet läbi juhtimatute megatrendide? Modereerib Anu Puusaag Tehnopol toob lavale megatrendid mis esitavad ettevõtluskeskkonnale üha uusi väljakutseid, pannus osasid töötama säästureziimil, teisi digitaliseerimisest päästeteed otsima, kolmandaid ressursse efektiivistama. Kõige selle vahele peab mahtuma veel ka kestlikkus. Vaatame nii kohalikke trende kui rahvusvahelisi. Arutame kuidas nende valguses ellu jääda ja õpime parimatelt.

Keynote: Martin Goroško – Teadus- ja ärilinnaku Tehnopol äriarendusjuht
Enn Veskimägi – Standard nõukogu liige
Andrus Valma – Mobire nõukogu esimees
12.00-12.45Tehnopol esitleb: Kuidas kaasata raha, kui rahale ligipääs on keerulisemaks muutunud? Modereerib Martin Goroško Teise olulise teemana käsitleb Tehnopoli juhitud innovatsioonifoorumi osa raha ning selle kaasamist ajal, mil ligipääs rahale muutub iga päevaga piiratumaks. Investorite mõttestruktuuridest räägib ja otsuste tagamaid avab, üks aktiivsemaid ingelinvestoreid, Ivo Remmelg. Sellele järgnevas paneelis jagavad oma kogemust ettevõtted, kes on suutnud lähiminevikus keeruliste aegade kiuste raha kaasata, olgu siis era või avalikest rahastusallikatest.

Keynote: Ivo Remmelg – ingelinvestor

Tarvo Õng – Fusebox tegevjuht
Olesja Bondarenko – Nanordica Medical kaasasutaja ja tegevjuht
Ivo Remmelg – ingelinvestor
12.45-13.45LÕUNAPAUS ja expoala külastamine
13.45-15.15Tallinna ettevõtluskeskus esitleb: Kuidas teadus toidulauale jõuab? Modereerib Johannes Tralla
Tänapäeval tuleb inimeste toidulauale hulgaliselt uudistoite ja toitained, mis ei pruugi olla oma olemuselt midagi täiesti uut ega ennekuulmatut, vaid meetodid, kuidas neid saadakse ja valmistatakse, võivad olla uudsed. Et tulevikus oleks meil piisavalt kvaliteetset ja tervislikku toitu, peab nii toidutootmine kui tarbimine muutuma jätkusuutlikumaks. Teadlased koostöös ettevõtjatega panustavad palju ressurssi leidmaks alternatiivseid lahendusi meie toidulauale, mis oleksid jätkusuutlikud ja samas rahuldaksid meie maitsemeeli. Milline on tark toit, mis lisaks kõhu täitmisele parandab ka tervist ja on väiksema ökoloogilise jalajäljega? Tallinna ettevõtluskeskus toob fookusesse toidutootjate koostöö teadlastega ning selle olulisuse tootearendusel.

Keynote: Erlend Sild – Bugbox asutaja ja tegevjuht

Triin Remmelgas – Mati Food asutaja ja tegevjuht
Rain Kuldjärv – Toidu- ja Fermentatsioonitehnoloogia Arenduskeskuses (TFTAK), funktsionaalsete toitude ja jookide arendussuuna juht
Erlend Sild – Bugbox asutaja ja tegevjuht
Kas vaid taevas on piiriks? Eesti ettevõtted maailma vallutamas. Modereerib Johannes Tralla Eesti on piisavalt suur, et oma äriidee elujõulisusele kinnitust leida, kuid piisavalt väike, et mitte piirduda vaid koduturuga toodete või teenuste pakkumisel. Pöörame pilgu laia maailma ja vaatame kui kõrgelt lendavad Eesti ettevõtted seal. Räägime millised on komistuskivid sellel teekonnal ning uurime, kas Eesti ettevõtetel on maailma vallutades ka eeliseid.

Priit Siilaberg – Helmes ärisuunajuht
Andi Hektor – GScan juhatuse esimees
Kristjan Tozen – Krakul tegevjuht
15.15-15.30SIRUTUSPAUS ja expoala külastamine
15.30-16.15Tallinna Loomeinkubaator esitleb: Sooloettevõtlus – kuidas head ideed oma kasuks tööle panna? Modereerib Johannes TrallaTeise trendina vaatame otsa sooloettevõtlusele – aina enam tekib juurde põnevate ja innovaatiliste ideedega väikeettevõtteid. Mida tähendab äri kasvatamine ilma investorite kaasamiseta? Mis hetkest on sooloettevõtjal võimalik tiimi kasvatada ehk millal saab soolost ansambel?

Ailen Põld – Fibami tegevjuht
Berit Kaschan – Biblionaut asutaja ja kirjandusterapeut
Priit Kallas – Dreamgrow Digital digiturunduse strateeg
Mari Arnover – Kliendiuuringud asutaja ja teenusedisainer
16.15-17.00Tallinna Loomeinkubaator esitleb: Millised on ettevõtjate uudsed võimalused erinevates meediumites? Modereerib Johannes Tralla Siseneme põnevasse virtuaalreaalsuse, metaversumi ja mängunduse maailma. Milliseid võimalusi uued meediumid ettevõtjatele pakuvad? Mis on digikultuur ja kuidas saavad Eesti ettevõtjad selles vallas esirinnas olla?

Marten Palu – Gamecan tegevjuht, Gamedev Estonia kaasasutaja
Indrek Ibrus – Meediainnovatsiooni professor, Balti Filmi, Meedia ja Kunstide Instituut (BFM), Tallinna Ülikool
Rein Zobel – Maru VR Productions kaasasutaja, virtuaalreaalsuse ekspert
Kirke Leinatamm – EEVA.co kaasasutaja
ja digimoe spetsialist
17.00 – 19.00AFTERWORKS & NETWORKINGMELTi tiheda programmi lõpetab afterworks suures katelde saalis. Mõnusas atmosfääris saab vahetada muljeid konverentsil kuuldust ja nähtust, suhelda ettevõtjatega ning esinejatega ja tutvuda lähemalt ekspoala osalejatega. Meeleolu hoiab üleval DJ Tom Lilienthal, maitsta saab kergeid suupisteid ja jooke. Kohal on Udu jäätisebaar ja ootavad põnevad üllatused. Tule ja saa teiste osalejatega lähemalt tuttavaks!