Loe lähemalt

Tähve Lõpp

Tähve Lõpp

Tähve Lõpp on Ericsson Eesti Smart Manufacturing üksuse juht. Tähve Lõpp on üle kahekümne aasta tegutsenud IT-valdkonnas, osaledes kõikvõimalike tarkvaralahenduste arendamises.

Kümmekond aastat lõi Tähve erinevaid tarkvaralahendusi nii Eestis kui ka välismaal, nii era- kui avalikus sektoris. Täna on tema kireks hoopis tööstus.

Viimased viis aastat on ta juhtinud Ericsson Eestis Smart Manufacturing üksust, mille eesmärgiks on juurutada neljanda tööstusrevolutsiooni praktikaid ning andmestrateegiaid. Ericsson Eesti tehnoloogiakeskus on innovatsioonist juhinduv st uute tehnoloogiate võtmelementides mängib rolli ka AI. Ericsson on rahvusvaheline võrgu- ja telekommunikatsiooniettevõte, kelle Eesti üksuses arendatakse ja toodetakse uusimaid sidevõrgu tugijaamu.

Tallinn on üks põhilisi Ericssoni 5G- ja 4G-arenduskeskusi, kus sünnivad kõige uuemad, ägedamad tooted klientidele üle kogu maailma ning kus toimub ka tootmispraktikate arendus. Luuakse innovaatilisi targa tööstuse lahendusi, et kasvatada tootlikkust ja efektiivsust tegutsedes andmepõhiselt. Selleks vajab ettevõte lisaks ainulaadsele tehnoloogiale ka innovatsioonist inspireeritud töötajaid. Töö Ericssonis viib inimese kokku tehnoloogia absoluutse tipptasemega, koos muudetakse maailma ja luuakse lahendusi ning tooteid, mida hakatakse kasutama alles aastate pärast. Ericsson Eesti üksuses töötab umbes 2200 inimest, kellest ligi kolmandik on seotud arendustegevustega ja ülejäänud tootmise ning tugiteenustega.

ericsson.com/en