Loe lähemalt

Tänavused MELTi pildid joonistavad õpilased koostöös AIga

Tänavused MELTi pildid joonistavad õpilased koostöös AIga

Õpilasfirma “ID” alustas tegevust 2023. aasta septembris ettevõtluspraktika raames Junior Achievement Eesti programmi raames. Tegu on ettevõtlusõppe programmiga gümnaasiumiastme õpilastele, mille eesmärgiks on õpetada äritegevuse põhimõtteid läbi praktilise kogemuse, arendades samal ajal õpilaste algatusvõimet ja soovi ise probleeme lahendada. “ID” on Kuressaare Ametikooli disaini õppesuuna graafilise disaini ettevõte, mis on spetsialiseerunud loovale ja tähendusrikkale visuaalsele kommunikatsioonile. Peamine eesmärk on muuta ideed reaalsuseks, kujundades neist visuaalselt esteetilised ja funktsionaalsed lahendused.

„Üheks meie ülesandeks oli luua tehisintellekti abil MELT Innovatsioonifoorumi esinejate portreed, mida saaks kasutada nii digi- kui ka trükimeedias. Meie tiim kavandas ideid ja katsetas erinevaid äppe ning programme portreede genereerimiseks. See oli loovprotsess, mille käigus mõistsime, et tehisintellekti tarkvara areneb pidevalt ja kiiresti, mis tähendab, et käsud või kirjeldused, mille koostasime ühel päeval, võisid järgmisel päeval juba mitte sobida. Kliendi soovidele vastava kujunduslahenduse saavutamiseks kulus päris mitu tundi pühendunud tööd. Oleme äärmiselt tänulikud võimaluse eest töötada koos eriala professionaalide ja tehisintellektiga.“

Õpilasfirma “ID” liikmed on: Ragnar Kuurmaa, Marta Marie Kupits, Piret Pärn, Adele Markova, Adda-Marie Tedremäe ja Anett Aavik. Lõpliku kujunduslahenduse genereeris tehisintellekti abil Piret.

Õpilasfirma “ID”, kes joonistas AI abiga kõik pildid

Õpilasfirma “ID” juhendaja Maila Juns-Veldre – disaini õppesuuna juhtõpetaja Kuressaare Ametikoolis